Strona główna/Aktualności/ZDROWO MALUCHOWO - ZABAWA I EDUKACJA Z FUNDACJĄ ZIKO DLA (..)

ZDROWO MALUCHOWO - ZABAWA I EDUKACJA Z FUNDACJĄ ZIKO DLA ZDROW

14 Maja 2020

Dla każdego, kto szuka przepisu na atrakcyjne, kreatywne i mądre spędzanie czasu z dzieckiem w domu Fundacja Ziko dla Zdrowia przygotowała propozycję zabaw z edukacją prozdrowotną w tle. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu -  #zostańwdomu, baw się, ucz i zadbaj o swoje zdrowie!

ZDROWO MALUCHOWO, to nazwa nowego cyklu edukacyjnego Fundacji Ziko dla Zdrowia, przygotowanego z myślą o dzieciakach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach tej inicjatywy na stronie internetowej Fundacji regularnie będą publikowane materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.

Materiały publikowane w cyklu ZDROWO MALUCHOWO związane będą z tematyką zdrowia: właściwym trybem życia, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną, czy higieną osobistą. Każda z proponowanych zabaw będzie obejmowała jedno zagadnienie, w ramach którego przygotowane będą trzy dokumenty:

  • Krótki artykuł dla rodziców lub opiekunów, dotyczący treści zajęć.
  • Propozycja scenariusza zabawy do zapoznania się przez rodzica lub opiekuna.
  • Karta pracy dla dziecka (kolorowanka).

Przygotowanie się do przeprowadzenia zabaw edukacyjnych zajmuje najwyżej kwadrans (trzeba przeczytać artykuł i scenariusz oraz przygotować kilka rekwizytów). Jeżeli jest taka możliwość - warto również wydrukować przygotowane przez Fundację materiały, ale nie jest to konieczne - zabawy można przeprowadzić bez wydruków, korzystając tylko z dodatkowych 2 kartek  papieru. Proponowane scenariusze są podstawową bazą do zabaw - ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacać je o własne pomysły i dostępne w domu materiały edukacyjne (np. książki, filmy animowane itp.).

To, jak dużo czasu zajmie jedna zabawa zależy wyłącznie od dzieci: ich możliwości, chęci i motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Każda z zabaw podzielona jest na kilka mniejszych bloków, co stwarza możliwość przeprowadzenia jednej zabawy w kilku częściach.

Zachęcamy do wspólnych zabaw! Pierwszą z nich „ZABAWY ZE ZDROWĄ PIRAMIDĄ” można pobrać tutaj>>>. 

 

Fundacja Ziko dla Zdrowia to organizacja dobroczynna powstała w 2016 roku z inicjatywy krakowskiego przedsiębiorcy Jana Zająca.  Jej celem jest prowadzenie działań w obszarze promocji i ochrony zdrowia. Realizowane przez Fundację programy społeczne dotyczą edukacji, rzetelnego poradnictwa prozdrowotnego oraz pomocy osobom w potrzebie.  Od 2019 roku organizacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Więcej informacji: www.zikodlazdrowia.org

Plakat informacyjny

do góry