Strona główna/Aktualności/Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

12 Listopada 2020

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Przedszkolaki w tym dniu miały możliwość uczestniczenia (on-line) w koncercie patriotycznym przygotowanym specjalnie dla dzieci. O godzinie 11.11 całe przedszkole odśpiewało uroczyście Mazurka Dąbrowskiego tym samym przyłączając się do akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Odbył się również pokaz mody patriotycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii (proszę kliknąć w link poniżej)

Galeria z tygodnia patriotycznego

Flaga Polski